Zavolejte nám+420 607 071 721

Responzivní web design

Co je RESPONZIVNÍ WEB DESIGN, neboli 3v1?

Responzivní web design je horká novinka na trhu s webovými prezentacemi. K přístupu na internet se dnes už denně používají různá zařízení, jako Macbook Pro, iMac, počítač, iPad, iPhone, notebook, tablet, mobilní telefon a dokonce i televize. Proto je nutné, aby obsah webových stránek byl srozumitelný a správně optimalizovaný (zobrazený) pro každé zařízení.

Responzivní web design - Maro Kralovice

Responzivní web design je úprava a způsob zobrazení webové stránky, aby zobrazení webové stránky bylo optimalizované (upravené) pro všechny druhy nejrůznějších zařízení. Webová stránka se sama dokáže optimalizovat (upravit) podle daného zařízení, ze kterého je právě obsah webových stránek prohlížen/ zobrazen.

Díky responzivnímu designu budou Vaše webové stránky optimalizované pro všechny druhy zařízení a Vaši zákazníci webových stránek se vždy dozví ty nejaktuálnější informace z Vašeho webu.

Responzivní webdesign webových stránek je optimalizovaný pro veškeré druhy zařízení:

 • mobilní zařízení
 • notebook
 • netbook
 • tablet
 • macbook
 • iMac
 • iPad
 • iPhone
 • stolní počítač
 • televize
 • jiné další

Především díky vlastnosti Media Queries, která je zahrnuta ve specifikaci CSS3, lze rozpoznat vlastnosti zařízení, na kterém je stránka prohlížena a přizpůsobit tak samotnou stránku a její obsah.

Responzivní web design má tři základní úrovně: Flexibilní struktura, Flexibilní obrázky a Media Queries.

Flexibilní struktura

Flexibilní struktury se dosahuje pomocí procentních šířek. Jednotlivé šířky elementů tak nejsou zadávány v pixelech, nýbrž v procentech. Takto připravená struktura pak reaguje na různé šířky nejrůznějších zařízení.

Flexibilní obrázky

Technika flexibilních obrázků zajistí, že obrázky se budou přizpůsobovat stejně tak, jako samotná struktura. Aby tohoto bylo dosaženo, neuvádí se šířka a výška obrázku uvnitř tagu. Aby nedocházelo k přetékání, ale nastylují se všechny obrázky. Takto nastylované obrázky se dokáží přizpůsobit obrazovce jednotlivých zařízení.

Media Queries

Media Queries se považují za poslední úroveň responzivní web designu. Jsou to pravidla, díky kterým lze měnit stylování dokumentu v závislosti na šířce obrazovky zobrazovaného zařízení.

Mobilní SEO

Vyhledávač Google (od listopad/ prosinec 2014) uživatelům usnadňuje nalezení webových stránek optimalizovaných pro mobilní zařízení. V české verzi vyhledávače se tak ve výsledcích vyhledávání začala zobrazovat šedým písmem poznámka "Optimalizováno pro mobily" (v originále "Mobile-friendly"). Tato poznámka se obecně objevuje u webových stránek, které nedisponují obsahem ve formátu Flash, používají takové stylování textu, aniž by uživatel musel zoomovat, není na nich nutné horizontální posouvání a odkazy jsou zobrazeny s dostatečnými rozestupy, aby na ně bylo možné klepnout prstem.

Náhled RESPONZIVNÍHO WEB DESIGNU:

Máte už webové stránky v responzivním designu?

Ještě ne? Kontaktujte nás a my Vám vytvoříme responzivní web design webových stránek na míru, aby Vaši zákazníci měli kompletní informace z jakéhokoli zařízení a Vaše služby byly kdykoli v dosahu. Responzivní webdesign webových stránek a eshopů je budoucnost v oblasti internetové prezentace. Pro více informací o responzivním webdesignu nás můžete kontaktovat na tel.: +420 602 426 001, email: info@itid.cz, nebo veškeré kontakty naleznete zde.

Co Vás dále může zajímat:  tvorba webových stránekvýroba internetového obchodu e-shopSEO optimalizace | webhosting | grafická tvorba a následný tisk vizitek a letákůwebdesignadministrační systémreference |

Prezentace webových stránek, kde byly vytvořeny webové stránky v responzivním web designu.

Novinky & Svět IT služeb

Dokončili jsme webové stránky profitepovanie.sk.

13. 8. 2015

Nové webové stránky profitepovanie.sk jsou vytvořeny v responzivním webdesignu, optimalizované pro veškerá mobilní zařízení.

Více zde...

Připravujeme nové webové stránky coffee e-shop.

11. 8. 2015

Připravujeme pro Vás nový internetový obchod e-shop, který bude kompletně v responzivním webdesignu. Nové webové stránky budou zaměřeny na prodej kávy s vlastní kavárnou.

Více zde...

Nové webové stránky novyzeland.org

6. 8. 2015

Další webové stránky. Webové stránky Web stránky novyzeland.org jsou vytvořeny v responzivním webdesignu a optimalizované pro veškerá mobilní zařízení a tablety.

Více zde...

Oblecenisvycarsko.cz v responzivním webdesignu.

29. 7. 2015

Spustili jsme další webové stránky. Webové stránky oblecenisvycarsko.cz jsou vytvořeny v responzivním webdesignu a optimalizované pro veškerá mobilní zařízení a tablety. Oblecenisvycarsko.cz je internetový e-shop velkoobchod s módou.

Více zde...